Nově od J.K.R.: Tisíc kouzelných bylin a hub

14. července 2012 v 9:45 | přeložila Teki |  Kniha první
Dobromysli se občas říká také "mnichova kápě" nebo "vlkova zhouba".

Mólie* je mocná rostlina, která může být podávána pro zrušení účinků kletby. Má černý stonek a bílé květy.
Křik mandragory je smrtelný pro kohokoli, kdo jej zaslechne.

Chrabropeň** je kouzelný jeřáb, který každého, kdo se dotkne jeho kmene, ochraňuje před útokem temných bytostí.

Nikdy nejezte listy hořečníku (známého též jako hyení strom). Tyto listy způsobují nekontrolovatelný záchvat smíchu.

Neověřené překlady:

*) Původně Moly. Vyskytuje se jen ve videohrách (HP1, HP2, HP5) a na Pottermore. Nenašla jsem originální překlad a nevím, jestli vůbec nějaký je.
**) Původně Wiggentree. Na Potter Wiki (konkrétně tady) jsem se dopátrala etymologie slova a nějak z toho zbastlila chrabropeň ("wiggen" znamená ve staré bretonštině "síla", "statečnost", "odvaha" a peň je zastaralý název pro kmen. Přišlo mi to trochu lepší než chrabrostrom...) Wiggentree se objevuje ve video hře HP1 (jako položka Wiggentree Bark).

Pokud doma náhodou nějakou z těch her máte, v češtině samozřejmě, zkuste prosím zapátrat po originálním překladu. Obě rosliny jsou přísadami do jistého "Wiggenweld" lektvaru, to by vám snad mohlo pomoc. No a když nezapátráte, budu si to vykládat jedině tak, že jste s mými amatérskými překlady spokojení ;)


Originální text od J.K. Rowlingové.
Zdroj textu v původním jazyce:
Duševní vlastnictví překladů vlastních jmen, názvů a pojmů patří pánům Pavlu a Vladimíru Medkovým.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Poo Poo | 14. července 2012 v 9:52 | Reagovat

Žiaľ nemám, a aj keby som mala, tak som spokojná. Nehovoriac o tom, že si dnes pridala až dve veci. Som spokojná. :D

2 Teki Teki | E-mail | Web | 14. července 2012 v 17:21 | Reagovat

No jo, oni jsou tyhle články takový krátký, že je mi blbý to sem strkat po jednom... Dík za komentování, mimochodem :)

3 DavidImiff DavidImiff | E-mail | Web | 15. listopadu 2017 v 12:38 | Reagovat

Some people, especially those running on busy daily schedules tend to use the pills to help maintain weight since they can not afford to follow all the diet programs. This is not advised. It is recommended that one seek advice from a professional in this field before using the pills. This can save one from many dangers associated with the misuse.

The diet pills should always be taken whole. Some people tend to divide the pills to serve a longer period of time. This is not advised and can lead to ineffectiveness. If it is required that one takes a complete tablet, it means that a certain amount of the ingredients are required to achieve the desired goal. It is also recommended that one does not crush the pill and dissolve it in beverages. Chemicals found in beverages have the potential of neutralizing the desired nutrients in the pill thereby leading to ineffectiveness. The best way to take the tablets is swallowing them whole with a glass of water.

The diet pills speed up the metabolic processes. This is the key factor that leads to the burning of all the fats in the body. This means that one passes out lots of urine, which subsequently leads to dehydration. It is imperative that the user take lots of water round the clock. This will help curb dehydration, which can lead to health problems. In addition to that, water offers the required medium for the function of the nutrients and elimination of the fats.

When buying the review of diet pills, it is imperative that one gets the most recommended dose. People tend to compromise the quality and effectiveness of the tablets due to the variation in cost. The low priced pills depict poor quality, which means their effectiveness is not reliable. Some have also been found to cause health problems. The dose should also be taken as recommended. Over dose will not speed up the process but rather lead to complication. This will increase risk of side effects. If the taking of the pill is forgotten, do not take more to compensate for the lost time.

The diet plan enclosed with the diet pills has also to be followed. According to the requirements, the termination of the diet must be done even with no results. This means your body is irresponsive.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama